ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

MISE 2016

Dva týmy složené ze žáků 8. a 9. tříd úspěšně zvládly obtížné disciplíny branného závodu MISE 2016. V konkurenci 18 dalších družstev obsadilo družstvo 8. A  3. místo  a  družstvo 8.B, 9.A  a 9.B 1. místo. Gratulujeme!

Mladý talent Pardubického kraje 2016

Ve středu 19.10.2016 bylo na slavnostním setkání  v sále Jana Kašpara v budově bývalé Reálky v Pardubicích oceněno 12 mladých lidí – žáků základních a středních škol -  za úspěchy na místní, národní a v jednom případě i mezinárodní úrovni.

Mezi oceněnými jsou dvě naše žákyně - ANNA KNOULICHOVÁ , žákyně  loňského 9. ročníku, která obsadila druhá místa v mezinárodních klavírních soutěžích v Kodani a v Ústí nad Labem a KAROLÍNA TEPLÁ, žákyně 6. ročníku, která na letošním Mistrovství republiky v plavání skončila třikrát na bronzovém stupni.

Oběma oceněným žákyním gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!!

Šachy-postup do krajského kola!!

Okresní přebor družstev ZŠ

V silné konkurenci 14 týmů základních škol (kategorie 1.-5.třída) okresního přeboru družstev v šachu obsadil náš tým "Štefánikova A" skvělé 1.místo a postupuje tak do krajského kola. Další dva naše týmy si také vedly výborně a obsadily 4. a 5.místo! Děkujeme všem šachistům za účast a výkony!!

PC-ák

Ani letos jsme se v konkurenci více než 150 dětí z 22 škol z celého kraje neztratili a opět získali bodované umístění v soutěži PC-ák, tentokrát na téma Dinosauři.

Adéla Neubauerová získala 4.místo v kategorii Grafický návrh (obr) a Michal Málek byl ve znalostním testu na 18. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy i všem ostatním účastníkům.

Úspěch v soutěži „Mladý chemik“

Ve dnech 13. – 15. 12. 2016 proběhlo 2. kolo soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“ (kategorie jednotlivců), kterého se celkem účastnilo 354 žáků ze 118 základních škol Pardubického, Královehradeckého, Středočeského, Libereckého a také Kraje Vysočina. Dva z našich žáků – Filip Vosáhlo (9. A) a Alžběta Vítková (9. C) – se probojovali mezi třicet nejlepších a postupují tak do závěrečného třetího kola (19. 1. 2017), ve kterém soutěžící poměří své praktické dovednosti. Jsme rádi, že se naši zástupci v tak obrovské konkurenci neztratili, a moc si přejeme, aby se jim dál dařilo stejně dobře jako doposud.

Blahopřejeme!

Úspěchy v jazykových soutěžích

V krajských kolech jazykových soutěží letos dosáhli naši žáci vynikajících úspěchů.

Lenka Matušková z 9. C byla druhá v Soutěži v německém jazyce a Pavla Malinová ze stejné třídy byla třetí na Olympiádě v ruském jazyce.

Gratulujeme!

Olympiáda v českém jazyce

V krajském kole Olympiády v českém jazyce se dařilo naší Alžbětě Vítkové z 9.C. V konkurenci zástupců víceletých gymnázií získala třetí místo a vybojovala si tak postup do ústředního kola.

Prezentiáda

Letos poprvé se naši žáci Pavlína Rozsypalová a Filip Cimburek z 9.B  zúčastnili soutěže Prezentiáda a hned se jim povedlo zaujmout porotu a získat v krajském kole 3. místo.

Gratulujeme!!

Naše škola na historických mapách

Žákyně 9.A  Adéla Neubaerová, Ester Kempová a Nikola Lamberská  obsadily 3.místo v soutěži vyhlášené Východočeským muzeem Pardubice "Naše škola na historických mapách". Ve svém projektu zpracovaly vývoj tzv. Nového města od 17.století po současnost a zobrazení naší "Novoměstské školy" od jejího postavení v r. 1895.

Šachy-postup do celostátního finále 2017!!

Ani v krajském kole soutěže družstev v šachu v kategorii I.stupeň ZŠ jsme se neztratili a z druhého místa postoupili do celostátního finále ve Zlíně, které se konalo ve dnech 20.6.-21.6.2017. Za naši školu bojovali Vítek Pilař, Vojta Štolovský, Jakub Hrdlička, Jan Hrdlička, Adam Le a Matyáš Pokorný. I když naše družstvo vzniklo teprve v tomto školním roce, je postup a umístění na celkovém 19. místě v ČR vynikajícím úspěchem!! Všem šachistům blahopřejeme a děkujeme jejich trenérovi - p. Šilarovi - za jejich přípravu!

Basketbalové soutěže

Žáci 1. - 5. tříd se ve školním roce 2016/2017 poprvé zapojili do Rental.cz ligy škol v basketbalu. I když byla naše basketbalová družstva úplnými nováčky, zabodovala na plné čáře. Třetí ročník dokonce celou soutěž vyhrál!! Čtvrté a páté ročníky obsadily výborné 4.místo

Gratulujeme všem hráčům i jejich trenérce Karolíně Janecké!

Programování Kodu

V letošním školním roce jsme realizovali zajímavou spolupráci se Střední školou informatiky a ekonomie DELTA Pardubice. Středoškoláci připravili pro mladší spolužáky 10 hodin výuky v prostředí jednoduchého herního enginu Microsoft Kodu Game Lab. Děti se pod vedením našeho bývalého žáka a absolventa zaměření Počítačová grafika Adama Číži a jeho kolegy naučily základy programování her a samy si je hned vyzkoušely. Počítačoví grafici z 8. ročníku byli velice šikovní a práce s programem je moc bavila. Někteří si program už nainstalovali doma a tvoří hru do soutěže Kodu Cup. Na závěr kurzu děti obdržely z rukou ředitele SŠ Delta p. Ing. Jiřího Formánka certifikát o absolvování a ti nejšikovnější - Jakub Švec, Matěj Holešovský a Vašek Horyna i drobné ceny. Určitě si rádi podobnou akci zopakujeme i za rok.

Soutěž Náboj Junior

Dne 24.11.2017 se žáci 8. a 9. ročníku Patrik Landsman, Tomáš Vlček, Pavel Provazník a Ondra Horáček zúčastnili matematicko - fyzikální soutěže Náboj Junior, kterou pro žáky pořádali organizátoři korespondenčního semináře MFF UK ve spolupráci s universitami v Bratislavě a v Krakově. V královéhradecké sekci skončili na 7. místě, v celorepublikovém srovnání se naši žáci umístili v první polovině všech zúčastněných týmů.

PC-ák 2017

29. listopadu 2017 proběhl další ročník počítačové soutěže PC-ák tentokrát na téma "Včely". Také letos dosáhli naši žáci vynikajících výsledků. Terka Vafková z 9.A získala v kategorii "Grafický návrh " 2. místo a Patrik Landsmann z 9.B v kategorii "Tvorba prezentace" 4. místo v konkurenci více jak 150 účastníků z celého kraje. Patrik zabojoval i ve znalostním testu a obsadil 5. místo, Tomáš Vlček byl 7.

Florbal

Žáci 7.,8. a 9. ročníků ve složení - František Toušovský, Vojtěch Moravec, Lukáš Socha, Ondra Skokan, David Plachý, Marek Štrych, Martin Kubíček, Josef Kubíček, Jan Pilař, Matěj Pavlík, Tomáš Panchártek a Dan Horák ve středu 6.12. vybojovali na postupovém okresním kole základních škol ve florbalu krásné druhé místo.

Mistr slov 2017

Ve středu 15.11.2017 se v Základní škole nábřeží Závodu míru uskutečnil XII. ročník rétorické soutěže Mistr slov 2017, kterého se zúčastnili žáci  šesti pardubických škol. Porota hodnotila řečníky ve dvou kategoriích a naše zástupkyně z řad žáků 8.- 9. tříd Tereza Janošová obsadila v této kategorii skvělé 2. místo.

MISE 2017

V úterý a ve středu 3.10. a 4.10.2017 proběhl druhý ročník atraktivního branného závodu pro ZŠ a SŠ nazvaný MISE 2017, který byl organizován na počest válečných veteránů - vojáků Armády ČR. Naše dvě šestičlenná družstva si ve velké konkurenci vedla velice dobře a obsadila 3. a 6. místo. GRATULUJEME!